3000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!

Biz Kimiz ?

Midilli'den Ayvalık'a uzanan bir lezzet öyküsü...
 
Ali Kemal Sabuncugil'in 1927 yılında babası Sabuncu Mustafa Zade’den devraldığı aile geleneğini şimdi IV. kuşak devam ettiriyor.
 
Ali Kemal Bey, 1920’li yılların başında mübadeleden hemen önce yağ ticareti ile uğraşmak için Midilli’den İstanbul’a daha sonra Ayvalık’a yerleşmiştir. 1930 yılına kadar merkezi İstanbul’da bulunan “Sabuncu Mustafa Zadeler” firması, kardeşi Fehmi Bey ortaklığı ile Ayvalık’ta faaliyetlerine devam etmiştir. Öncelikle sabun üretimi yapan fabrika daha sonra zeytinyağı üretimine başlamıştır. Soyadı kanunu ile birlikte “Sabuncugil” soyadını alan aile, ticari faaliyetlerine bu isim ile devam ederken başta Karadeniz olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında Sabuncugil markası adı altında sabun ve zeytinyağlarını satışa sunmuştur. 
 
2017 yılı itibariyle Ali Kemal Sabuncugil’in IV.kuşak torunları bu geleneği devam ettirmek için, kendilerine miras kalan asırlık ağaçlardan, iyi tarım uygulamalarıyla elde ettiği “Ali Kemal Bey” markalı  Ayvalık menşeili soğuk sıkım sızma zeytinyağı üretimine devam etmektedirler.